Leke Akne Bakımı

Güneşin zararlı ışınları  hava kirliliği ve yanlış kozmetik ürünleri temizlemekte geciktiğimiz makyajlar şehir havası  zamanla cildimizdeki pigment bozukluğuna  neden olabilir.  Bazen, de ciltte kuruluk yağlanma derin akne skar izlerine mahruz kalabilir. Makyajsız olduğunuz zamanlarda aynaya baktığınızda kendinizi yorgun mu görüyorsunuz ? bunun sebebi yaşınız yada yaşadıklarınız değil cildinize verdiğiniz enerjinizdir. İlk uygulamadan sonra bile canlılık verdiği kanıtlanmış ürünlerimiz ile uyguladığımız cilt bakımlarımızı deneyin ve yorgun gününüzde aynaya tekrar bakın.

Aynaya baktığınızda gözünüze ilk takılan o sevimsiz leke oluyorsa, mücadele zamanı gelmiş demektir. Cilt lekeleriyle savaşmak sabır ister! Ama bu can sıkıcı lekelerden kurtulmak imkansız değildir.

Akne genetik özellikler de içeren bir olgudur. Aslında herkes belli bir dereceye kadar akne sorunu yaşayabilir, ama bazı kişilerin kimi akne türlerine genetik bir yatkınlıkları vardır. Eğer anne veya baba ergenlikte ya da hayatının herhangi bir döneminde akne problemi yaşamışsa çocuklarında akne görülme ihtimali daha yüksektir. Akne bakımları konusunda özellikle son 15-20 yıl içinde yaşanan gelişmeler sayesinde artık bakım edilemeyen akne türü kalmamıştır.

Aknelerin kızlarda ve erkeklerde iz bırakma riski eşittir. Aknede oluşabilecek izin derecesini önceden saptamak mümkün olmamasına rağmen, erken ve etkili bakımlar iz oluşumunu önlediği bilinmektedir. Akne izleri, şiddetli aknede vücudun tüm bölümlerinde olabilirse de, göğüs ve sırtta daha belirgindir. Akneler sıkılmadığı takdirde iz oluşturma ihtimali, büyük ölçüde düşer.

Göztepe Güzellik Salonundan hemen randevu alarak leke ve akne izlerine sonsuza kadar elveda deyin..
(0232) 245 1925
Konuşmaya Başla
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?