Cilt Bakımı

Göztepe Güzellik Salonu

Cilt Bakımı

Göztepe Güzellik Salonu olarak Cilt Bakımı konusunda uzman ekibimizle sizlere en iyi çözümleri sunuyoruz. Modern dünyanın yoğun şartları ve koşturmacasın da bazen kendimize vakit ayırmayı unutur bazen de rutin bakımları erteleriz. Kıyafetlerimiz bizi güneşten, çevre kirliliğinden korur ancak her an açıkta olan boynumuz ve yüzümüz özellikle tozlar, otomobil egzozları ve şehir yaşamının getirdiği olumsuz etkiler karşısında yıpranır.

Cildin derinlerine işleyen kir, yağ ve makyaj kalıntıları zamanla cildi matlaştırır, nefes almasını engeller. Bunun sonucunda da leke ve kırışıklık oluşumuna yol açar. Kozmetik amaçlı hazırlanmış yüz maskeleri cildin derinine nüfuz edemediği için, deri alt tabakasında kir ve yağ birikimi devam eder. İzmir Hatay’da bulunan Göztepe Güzellik Salonu şubemize gelerek cildinizi gençleştirin!

 

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling, ciltte sonradan oluşan çeşitli sorunların giderilmesi için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Leke, kırışıklık, yanık vb. sorunlar, özel hazırlanmış kimyasal bir solüsyon yardımıyla ortadan kaldırılır; çukurlar ve çeşitli izler bu yöntem ile giderilebilir.

 

Dermapen

Dermapen minimum epidermal hasarla cildin doğal kollajen ve elastin üretimini harekete geçiren mikro iğneleme yöntemidir. Cilde 90 derecelik açıyla giren iğneler ile bilerek tahribat yaratıp kollajenler, elastin ve hyalüronik asit sayesinde cildin kendisini yenilemesini sağlamaktadır. İğnelerin 90 derecelik açı ile girip çıkması sayesinde diğer yöntemlere göre epidermisin çok daha az zarar görmesi sağlanır. Tüm dünyada uygulanan, ispatlanmış akupunkturdan ilham alınarak yapılmıştır. Dermapen, tedavi etkinliği fazla maliyeti ise düşük bir tedavi yöntemidir.

 

Radyo Frekans (Yüz-Gıdı-Dekolte)

Termostimülasyon tekniğine bağlı cilt kalitesinin arttırılması işleminden kullanılan cihazlara radyofrekans cihazları denir. Kontrollü bir şeklide uygulanan elektromanyetik radyo dalgalarının cilt ve cilt altı dokularını ısıtması esasına dayanmaktadır. Amaç cilde herhangi bir hasar vermeyecek şekilde doku içinde ısı yaratıp, tamir süreçlerinin devreye girmesini sağlamaktadır. Fazla ısınmayı organizma hasarlanma olarak algılar ve tamir aktivasyon süreçlerini devreye sokar.

 

Prp (Yüz-Saç)

PRP ya da trombosit bakımından zengin plazma tedavisi, kişinin kendisinden alınan kanın çeşitli işlemlerden geçirilerek vücutta tedavisi planlanan dokulara enjeksiyonu şeklinde uygulanan tedavi yöntemidir. Saç dökülmesi ve cilt gençleştirme gibi estetik sorunlara yönelik yapılabileceği gibi yaralı tendonların, bağların, kasların ve eklemlerin iyileşmesini hızlandırmak için de kullanır.

 

Yüz Dolgusu

Yüz dolgusu, As Estetik bünyesindeki doktorlar tarafından, ciltteki kırışıklıkların giderilmesi, dudak dolgunlaştırma, yüze hacim kazandırma ve yüze şekil verme amacıyla yapılan, cerrahi olmayan ve minimal olarak adlandırılan estetik bir uygulamadır. Yüz dolgusu, dolgu maddelerinin deri altına enjekte edilerek, derideki ince ve derin kırışıklıkları gidermek, yara izlerini tedavi etmek, ciltteki çukurları yok etmek, ince dudakları kalınlaştırmak, yanaklara dolgunluk vermek, yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan hacim   ve elastik yapı kaybının giderilmesini sağlamak amacıyla merkezimizin doktorları tarafından uygulanır.

 

Botox

Botoks, ‘’Clostridium Botulinum’’ adlı bakteriden elde edilen yüz kırışıklıkları ve aşırı terleme tedavisinde kullanılan bir çeşit toksindir. Botoks sayesinde kaş arası, alın, göz çevresi bölgesindeki hareketli kırışıklıklar kontrol altına alınabilir. Botoksun mutlaka tecrübeli ellerde yapılması gerekir. Alın, kaş arası, göz çevresi gibi bölgelerin dışında güldüğü zaman diş eti gözüken kişilerde (Bu duruma gummy smile denilmektedir) diş eti görünümünü azaltmak için üst dudak ve burnun birleşim yerlerine yapılır. Diş gıcırdatma ve aşırı derecede diş sıkma rahatsızlığı olan kişilerde üst ve alt çenenin birleşme yerlerine yakın olan kasların kasılmasını azaltmak için maseter botoksu uygulaması yapılabilir. Böylece hem kişinin dişlerini sıkması azaltılır hem de buna bağlı diş köklerinin kayıpları ve gerilim baş ağrıları azalır. Aynı zamanda bu kişiler köşeli yüz hatlarına sahiptirler ve ‘’Square Face’’ denilen bir görüntü oluşmuştur. Botoksla bu kişilerde daha oval bir yüz elde edilir.

 

Işık Dolgusu

Sadece kadınların değil erkeklerin de göz altı morluğu veya bazen de torbası olarak adlandırılan çökmüş göz altları, estetik kaygı oluşmasına neden olmaktadır. Bu soruna özel şekilde geliştirilmiş olan göz altı ışık dolgusu tekniği ile çözüm bulunmaktadır. Bu teknik sayesinde göz altlarında şişlik, morluk sorunları olan kişilerin ve cildin uzun zaman tekrardan yapılandırılması tek seferde mümkün olmaktadır. Bunların yanında ilerleyen yaşa bağlı göz altı sorunlarına da çözüm olmaktadır.

15 ETAPLI CİLT BAKIMIMIZ İLE CİLDİNİZİ YENİLİYORUZ. YAŞLANMAYI DURDURUN.
a
(0232) 245 1925
Konuşmaya Başla
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?